Euro Navigator komt naar Rotterdam!

Conferentie voor het eerst in oktober, meld je nu aan

De Euro Navigator wordt van 4 tot en met 6 oktober gehouden in Rotterdam. Dat heeft de International Academy of Emergency Dispatch (IAED) beslist. Organisatoren Pam Stewart en Nikele Schwendiman besloten om de jaarlijkse conferentie over AMPDS & ProQA voor het eerst niet in september te houden, maar de maand erna. Ze hopen zo op nóg meer bezoekers. “Eens kijken hoe dat gaat.”

Na Berlijn (2019) en Genoa (2022) is het dit jaar de beurt aan Nederland om te fungeren als gastheer van de conferentie voor Europese AMPDS-gebruikers. De Navigator op dit content rouleert jaarlijks tussen Italië, Nederland en een Duitstalig land. Na Leiden (2015) en Den Haag (2018) wordt Rotterdam de derde stad in ons land waar het congres wordt gehouden.

Het land ligt dus per toerbeurt vast -zelfs na de onderbreking door de coronapandemie- maar de plaats van handeling wordt evenwel gekozen vanuit Amerika, door de IAED. “Ja, wij kiezen”, grinnikt organisator Pam Stewart vanuit Salt Lake City.

Niet zonder overleg met het organiserende land, haasten zij en haar collega Nikele Schwendiman te zeggen. “We praten eerst met de meldkamers in Nederland over de mogelijkheden. Zodoende kwamen uit op Rotterdam. Bij de vorige Navigator in Nederland waren we al in deze stad geweest.”

Volgens Nikele maakte dat indruk op het gezelschap. “Het is een heerlijke stad met een goed centrum. Bovendien is het voor iedereen de kans om de meldkamer van de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond te bezoeken.”

Nikele Schwendiman en Pam Stewart

Vakantietijd De keuze was verder een financiële, aldus Pam, die weet dat er bezoekers invliegen vanuit Amerika, Engeland, Oostenrijk, Duitsland en Italië. “Amsterdam is zó duur qua hotels en conferentieruimtes. We proberen de uitgaven zo laag mogelijk te houden, zodat zoveel mogelijk mensen financieel de mogelijkheid hebben om te komen.”

Door het congres voor het eerst niet in september, maar in oktober te houden, hopen de dames van de IAED een tactisch slimme keuze te maken. “We hebben het naar achteren geschoven, omdat in Europa veel mensen in augustus nog op vakantie zijn. Dat maakt het voor sommigen vaak lastig om voor september nog zaken te regelen. We willen eens kijken hoe dat gaat en wat het effect is op de bezoekersaantallen.”

Na de 166 deelnemers bij de editie in Den Haag hopen de dames van de IAED dat de komende jaargang opnieuw een record zal vestigen. Al is de organisatie na de 115 bezoekers in Genua voorzichtig met voorspellingen. “Over heel de wereld hebben meldkamers personeelstekorten”, merkt Pam op. “Die situatie is verschrikkelijk. Zo weten we dat om die reden Italiaanse centralisten moeite hebben om verlof te krijgen voor de conferentie.”

Fietstocht Ze benadrukken dat het bezoeken de Euro Navigator voor alle centralisten, first responders en beleidsmedewerkers echt de moeite waard is. Kennis delen, ideeën of ervaringen uitwisselen en netwerken, zo klinkt het vanuit Salt Lake City bijna in koor.

“Vooral het netwerken is leuk, maar voor onze centralisten is het hartstikke goed om op de Euro Navigator te horen en zien hoe andere meldkamers omgaan met ProQA en daarvan te leren”, onderstreept Xander Kluts, hoofd meldkamer ambulancezorg van de RAV Hollands Midden.

Xander stelt het programma rondom de conferentie samen. Die bestaat onder meer uit een fietstocht voor de bezoekers door de stad. “We hebben daarvoor al 125 fietsen gehuurd, waarmee het bezoek vanaf het Hilton naar de meldkamer in Rotterdam rijdt. Met een ommetje komen we aan in Hotel New York, van waaruit we telkens met groepjes naar de meldkamer gaan.”

De organisatie roept alle centralisten, MMA’ers en directieleden op om zich aan te melden als spreker met een inhoudelijke bijdrage voor de Euro Navigator. ”Heb je iets wat je wilt vertellen of met anderen wilt delen, laat dan van je horen”, zegt Xander.

Xander Kluts

Hoewel het op de conferentie vaak gaat over specifieke protocollen en wijzigingen in AMPDS & ProQA hoeft dat lang niet altijd het geval te zijn. “Alles dat het publiek betrekt bij ons werk en de samenwerking voedt komt in aanmerking”, zegt Pam. “Een toespraak over leiderschap of begeleiding kan dus ook uitermate geschikt zijn”, vult Nikele aan.

Jezelf aanmelden als spreker kan nog tot de laatste week van april. Centralisten nomineren voor de verkiezing van Centralist van het jaar 2023 is mogelijk tot en met juli. Klik hieronder!

Centralisten nomineren
Aanmelden als spreker